2011 m. gegužės 6 d., penktadienis

Belgams nebepatinka burkos


Atrodo, kad Belgija greitai taps antra Europos šalimi, uždraudusia islamiškus moterų veido apdangalus. Už tokio įstatymo priėmimą sklandžiai (136 prieš 1) nubalsavo Žemieji Parlamento rūmai ir perleido tolimesniam Senato svarstymui. Beje, tai jau antras toks bandymas įvesti nacionalinį draudimą devėti burkas. Pakartotiną tokio įstatymo projekt siūlymą, neva išprovokavo sausį ištikęs skandalas, kai teisėjams teko panaikinti vieno Briuselio mikrorajono, Etterbeek'o (mūsų rajonas :)), susigalvotą tokių dangalų nešiojimo draudimą. Na, kaip mano vietiniai apžvalgininkai, šalies mastu draudimas viešose erdvėse devėti burkas, t.y. "pilnai arba beveik pilnai veidą dengiančius drabužius" bus įvestas dar šią vasarą.

Jei viešoje vietoje vaikščiosit užsidengę veidą, Jums grės bauda nuo 15 iki 25 Eur. Ir priešingai nei Prancūzijoje, Belgijoje nebus taikomos jokios baudos asmenims, kurie vers Jus dėvėti kokią nors burką ar slidininko kaukę.

Hm. Prisipažinsiu, kad Briuselyje neteko matyti daug pilnai veidą užsidengusių musulmonių. Gal vieną kitą. Ir kažin, ką gero duos toks įstatymas. Prevencija galimiems teroristiniams išpuoliams? Galbūt. Nes tai, tiriausiai, vienintelis legalus būdas viešmoje paslėpti veidą. Postūmis spartesnei kitataučių integracijai? Nelabai tokia tikiu, juk nei kultūrinių, nei religinių genų jokie teisės aktai nepakeis. Tarkime, jei tikėtumėme prielaida, kad visas musulmones devėti burkas verčia jų vyrai ir tėvai, net ir tuomet tokio draudimo rezultatas būtų ne integracija, o tik dar didesnė tokių moterų socialinė atskirtis. Ir ši situacija kiek primena filmo "Beloe solnce pustyni" sceną, kai draugas Suchovas haremui pranešė, kad draugės moterys, dabar Jūs esate išlaisvintos socialistinės revoliucijos, Jūs niekam nepriklausot ir galėsite laisvai truditsa. O vat, draugės moterys nelabai parodė didelio džiaugsmo, nors taurusis Suchovas ir pakabino plakatą su užrašu "Moterys - irgi žmonės".

Gal paprasčiau būtų neleisti kurtis imigrantų getams? Galėtų, galbūt, belgai pasimokyti iš šveicarų ir kartu su leidimu gyventi galėtų naujakuriams užrašyti ir miesto bei jo mikrorajono, kuriame šie privalėtų apsigyventi, pavadinimą. O kaip Jums atrodo?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą