2011 m. gegužės 9 d., pirmadienis

Gagarinas Briuselyje

Čia Jurijaus pavarde pavadinta rusų parduotuvėlė, įsikūrusi 890 Chaussée de Wavre, priešais policijos arklides, praėjus Hemą ir Casą. Parduotuvę "Gagarine" užrodė Ramunė, o kad ji mums visai kaimynystėje, tad pradedam po truputį čia lankytis. O kaip nesilankyti, kai joje yra pirkti mėtinių meduolių, koldūnų ir marinuotų valgomųjų hibiskų (okrų arba bamijų, arba lady's fingers, arba gumbo). Šiuos įsimylėjau viešėdama Graikijoje ir nuo to laiko, kiekvienąkart juos prisiminus vis varvindavau seilę.

Parduotuvė nedidukė, prekiauja būtiniausiais maisto produktais, rusiškom knygom ir vaistais (mačiau, kad buvo "Karvalolio" :)). Kainos nesikandžioja, pavyzdžiui, meduolių maišelis - 1,50 Eur, kondensuotas pienas - 1,45 Eur, puskilis "sasiskų" - 3 eurai. Koldūnai brangesni - kilogramas šaldytų koldūnų su teliatina - 6,80 Eur.

Džiugų buvo rasti lietuviškų maisto produktų - "Lašų" duonos, "Lignesos" sūdytų šprotų, ledų (!), sūrelių (tik, kad jie buvo uždaryti viename šaldytuve kartu su ledais...) ir net "Švyturio" alaus (!).

Parduotuvė dirba nuo 10 iki 20, savaitgaliais - iki 19 val. Rašo, kad pirmadieniais nedirba, bet mes šiandien joje gi pirkom. Hm.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą