2011 m. gegužės 10 d., antradienis

Hergé biblioteka


Man taip patinka viešosios Hergé bibliotekos pastatas avenue de la Chasse, kad jau seniai noriu su Jumis pasidalinti šituo grožiu. Matyti, kad biblioteka įsikūrusi gana naujos statybos pastate, bet Jūs pažiūrėkit - kaip jis dera prie savo kaimynų! Atsikartojančios langų nišų formos, tradicinės statybinės medžiagos ir eksterjero apdaila - tinko braukos, ryškūs profiliuoti karnizai ir plytų mūrą horizontaliai skaidančios balto tinko juostos... O žalios spalvos durų ir langų apdaila ir apskritų stoglangių banga mane varo iš proto. Formų ir spalvų dinamika. Taip ir traukia užeiti, bet niekaip neužeinu. Turiu net pasiteisinimą -  dar neturiu čionykščio asmens dokumento.

Tiesa, labai nustebino bibliotekos darbo laikas:

Antradienį 15-18 val.
Trečiadienį 14-19 val.
Ketvirtadienį 10-18 val.
Penktadienį 15-19 val.
Šeštadienį 9-13 val.

Taip įsivaizduoju, dirbančiam žmogui tai tik šeštadienis skirtas, kai tasai turi rinktis ar nusipirkti maisto, ar nueiti į biblioteką. Kažkaip šitas griežtas grafikas man nepatinka. Nežinau, kaip dabar, bet mano studijų metais Kauno apskrities viešosios bibliotekos Menų skaitykla, kurioje praleisdavau daug laiko, dirbdavo iki aštuntos valandos vakaro. Net ir misto bibliotekos filialai dirbdavo (ir tebedirba) iki septintos. O čia?
Nors ko čia stebėtis - mūsų rajone yra ir dar ribotesnio prienamumo biblioteka Notre-Dame, kuri skaitytojus aptarnauja tik po 2 valandas per dieną:

Pirmadienį 17-19 val. (suaugusius), 17-18 val. (vaikus)
Trečiadienį 14-16 val. (suaugusius ir vaikus)
Ketvirtadienį 10-12 val. (suaugusius)
Šeštadienį 14-16 val. (suaugusius ir vaikus)
Sekmadienį 10-12 val. (suaugusius).

Tai reikėtų suprasti, Ramune ir Erika, kad šios bibliotekos skirtos tik knygų pasikeitimui? Na, pasidarysi aš tą asmens dokumentą ir nueisiu patikrinti. Registracija bibliotekoje yra nemokama. Už pamestą skaitytojo kortelę bauda - pusantro euro.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą