2012 m. gegužės 8 d., antradienis

Ankstyvas rytas Briuselyje


Buvo vienas iš rytų, kai anksti prižadino katinas. Niekaip po to nebegalėjau naujai įsliuogti į šiltas miego duknas, tad pravėriau langą ir įsileidau į kambarį šiek tiek ankstyvo pavasarinio ryto. Nustebau, jei ne retkarčiais kažkur toli praburzgiantis automobilis, miestas būtų pilnut pilnutėlis paukščių čiulbesio. Ne tik to vieno sparnuočio, kuris garsiai cirpauja po mūsų langu, bet ir viso jam atliepiančio paukščių choro.

20 komentarų:

 1. nu tu ką tu, smagus rytas ir paukšteliams, kai mašinos ir kiti garsai netrukdo jam pasimėgauti savo giesmėmis ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha :) matyt, kad maži skveriukai ir pavieniai medžiai - jiems pakankamas miškas :)

   Panaikinti
 2. O taip, Ruta, tai tikras geris. as lygaiai kaip tu aptikau juos, kai ryta man nesimiegojo. Net atsikeliau uzdaryti lango - galvojau, kad atidarius palikau ir uzmigau. ne, tai jie, pasirodo, sitaip cirpavo, kad per uzdaryta langa girdejos (pas mane 10m nuo namo miskas toks nemazas briuselio masteliu, aisku :) ).
  O kai saule leidziasi ir po laidos - lygiai tas pats, vel jie atsibunda. nors ir ne taip aistringai, kaip ryta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Saulę visuomet linksmiau pasveikinti ir pasidžiaugti, kad naktis be nuostolių praėjo ;)

   Bet mane nustebino tai, kad visas miestas (šiaip ar taip - gi pakankamai nemažas) buvo tiesiog apgaubtas čirenimo, virvenimo, švilpavimo ir treliavimo :)

   Vilniuj mes gyvenam prie miško - tai galiu įsivaizduoti šiek tiek Tavo rytmečius čia. Aš net ausų kamštukus pirmą pavasarį naudojau, nes nuo grožio tų giesmių ir nuo jų garso - nebuvo galima miegoti - žinai, tas miestiečio ausų jautrumas gamtai :))))

   Panaikinti
 3. Mus ir daznai pauskciu giesmes dziugina :)

  Beje, Ruta, kurioje Briuselio dalyje gyveni?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Etterbeek'e, tarp Flagey ir Jourdan aikščių :)

   Panaikinti
  2. Beveik kaimynes!
   As tarp Flagey ir avenue Louise :)

   Panaikinti
  3. Šauni vieta :) Mūsų gatvė, kaip juokauju, gana lietuviška - žinau net dar tris butus, kuriuose gyvena lietuviai :)

   Panaikinti
  4. Kaip keista ;) As Briuselyje beveik visai nesutinku lietuviu... Ir is pat pradziu del to liudejau, mat vieninteliai lietuviski pasisnekejimai (isskyrus seima ir draugus, kurie LT) budavo lektuve i/is Lietuvos i Briuseli.
   Po to suzinojau, kad visgi yra siokia tokia bendruomene cia. Ar palaikai rysius su jais? :)

   Panaikinti
  5. Bendruomenė tikrai yra ir lietuvių Briuselyje taip pat nemažai gyvena. O ryšius šiokius tokius palaikau - net esu BLB narys ;)

   Panaikinti
 4. žavu: ir kiek neiprasta. Miescionys pauksciai:).

  AtsakytiPanaikinti
 5. Atsakymai
  1. Oho... Pas mane net sode šitaip nečirpauja... :)

   Panaikinti
  2. Tai čia gal tokie visai sumiesčionėję, kaip sakė Mindaugas, paukščiai pas mus ;) O aplinkui labai (tikrai labai) daug sodelių, skverelių, parkelių ir šiaip visokių vienišų medžių - matyt tiek jiems iki pilnos laimės visiškai pakanka ;)

   Panaikinti
 6. Nu va, kam paukščiukai rytais čirpauja, o kam rytiniai sunkvežimiai savo variklių garsus kas rytą demonstruoja, kad geriau net nebandyti miegoti atvėrus lango, jei nenori atsibusti penktą ryto. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, pas mus automobiliai uždainuoja jau prašvitus ;)

   Panaikinti
  2. Juokingiausia, kad mūsų langai išeina į centrinę pėsčiųjų gatvę, tad sunkvežimių motorų gausmo po langais nesitikėjau. Naivuolė. Bet jau pripratau. ;)

   Panaikinti
  3. Che che, vat, tos beneliuxiškos staigmenos ;) O žinai, Neringa, kaip ten liaudis mūsų apie šunis sako, kad pripranta... :)

   Panaikinti