2011 m. gegužės 17 d., antradienis

Skaitalai arba kaip sužinoti, kas šiandien vyksta Briuselyje


Briuselyje kultūrinis gyvenimas greitas ir spalvingas. Kiekvieną vakarą vaidinami keli spektakliai, rodoma visa puokštė filmų, klausytojų laukia keli muzikos klubai, filharmonija ir koncertų salės. Kas vakarą atsidaro naujos parodos, kiekvieną savaitgalį pasibaigia ir prasideda vis nauji kino, muzikos, teatro, mėgėjiško meno ir kitokie festivaliai. O su bilietais reikia elgtis kaip sendaikčių turguje - jei patinka - iškart griebk, nes labai greitai pamatysi užrašą "IŠPARDUOTA". Sekti naujai pasirodančius renginius ir po pusmečio įvyksiančius koncertus padeda spausdintas žodis ir jo Didenybė Internetas.

Antradieniais metro būtina pasiimti nemokamai platinamą žurnalą Agenda. Jame trimis kalbomis - anglų, pancūzų ir olandų - pristatomos ateinančios savaitės naujienos ir privalomi pamatyti renginiai. Taip pat, kas savaitę aprašomas vis naujas restoranas ar užeiga bei kavinė. Pateikiami gana taiklūs naujų filmų vertinimai ir rekomendacijos. Vienu žodžiu, viskas viename. Labai gerai. O dar geriau tai, kad Agenda yra ir Internete. Vienintelis trūkumas, kad jei visiškai nesuprantate nei prancūziškai, nei olandiškai, tai svetainė ne Jums. Nes angliškai čia nerašo.

Ketvirtadieniais prekyboje pasirodo "Brussels unlimited" - 2 eurus kainuojantis žurnaliukas anglų kalba. Jis man prie širdies dėl to, kad pateikiamos ir svarbiausios Belgijos ir Briuselio naujienos. Kino, teatro ir paskaitų programoje visada būna nurodyta, kurie kino seansai ir kurie spektakliai bei paskaitos vyksta anglų, kurie prancūzų ar olandų kalbomis. Šis žurnaliukas turėtų patikti turintiems televizorius - nes gale pridėta visos savaitės televizijos programa. Internetinėje svetainėje jie pateikia kiek kitokią informaciją, bet pasiūlymų "ką šiandien veikti" yar ir čia.

Kiekvieną mėnesį išleidžiamas žurnalas anglų kalba "The Bulletin", kuriame jau yra iš peties ką paskaityti. Paprastai viename numeryje nagrinėjama viena tema bei pristatomi stambiausio kalibro renginiai. Šį žurnalą galima prenumeruoti (tuomet kartu su juo gauni ir "Brussels unlimited" bei pusmetinį informacinį leidinį apie mokslo ir sveikatos priežiūros įstaigas Biuselyje bei dar vieną kažkokį žurnaliūkštį). Prenumeratos kaina - 85 eurai. Vienas žurnalas kainuoja apie puspenkto euro.

Kaip pasufleravo vienas labai draugiškas anonimas, dar yra šauni svetainė Brussels life, kurioje karščiausios naujienos pateikiamos anglų ir prancūzų kalbomis. Privalumas šios svetainės, mano akimis, tas, kad redaktoriai nepasibodi pateikti ir kelių trumpų naujienų. Taigi, dedu šį puslapį į "Favorites".

Apie svarbesnius įykius (dažniausiai jau post) parašo Flandersnews.be

Tai va. Tokie mūsų skaitalai.

3 komentarai: