2011 m. balandžio 17 d., sekmadienis

Briuselio Floralia


Šeštadienį, prieš Verbas, aplankėme plačiai išreklamuotą pavasario gėlių šventę Floralia Brussels Groot-Bijgaarden (Grand-Bigard) pilyje. Gėlių žiedai ir kvapas svaigina, sudrumsčia protą ir realybės suvokimą. Nežmoniškai gražu. Tobuli žiedai ir kuplios jų armijos. Fotoaparato akumuliatoriai neatlaikė viso to grožio, o save teko įtikinėti, kad gi visų žiedų nenufotografuosiu, kad reikia sustoti. Bet neįmanoma! Galiu tik įsivaizduoti, kokia estetinė isterija čia gali ištikti tikrą gėlių mylėtoją. Gal tokiems lankytojams Groot-Bijgaarden'e yra koks spec.relaksacijos ir išblaivinimo skyrius? Kaip pavyzdžiui, Jeruzalėje yra speciali įstaiga piligrimams, kurie prie Kristaus kapo pasijunta mesijais ir iš anksto paruoštos palatos japonų turistams Paryžiuje, kur šiuos apsėda kitoniškumo šokas?

Gėlių rojus yra visiškai šalia Briuselio, pravažiavus Koekelberg'o baziliką ir palikus už nugaros Charles-Quint aveniu stovintį prekybos centrą Basilix, tereikia kirsti Briuselio žiedą ir atsirandate Groot-Bijgaarden'e. Kaip šį sodą pasiekti visuomeniniu transportu - rasite organizatorių puslapyje.

Floralia Brussels tęsiasi visą balandžio mėnesį (nuo balandžio 8 d. iki gegužės 8 d.). Įėjimas saugusiems kainuoja po 10 Eur. Vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai.

Pilies teritorijoje yra kavinė ir gėlių parduotuvė. Pik-nik'ai netoleruojami :)Mūsų meilė plati kaip žvaigždynai, kaip žydėjimas lauko gėlių...

4 komentarai:

  1. puiku! negaila net tų 10 eurų pasivaikščiojimui tokiame sode! ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tikrai, kad ne. Man dar buvo gaila, kad neturėjau daugiau banknotų su savimi - taip norėjosi šį bei tą nusipirkti, nors ir neturiu anei balkono, anei terasos ;)

    AtsakytiPanaikinti