2011 m. lapkričio 20 d., sekmadienis

Puikiosios Grimbergeno pirtys
Šeštadienį šešiese (viskas, daugiau "š" nebus) septynias su puse valandos praleidome neapsakomo gerumo Grimbergeno SPA centre. Vanduo ten - kaip vanduo, pirtys- irgi kaip pirtys, bet masažuotojai ir kosmetologės (tikiuosi, kad taip vadinasi veidų valymo ir masažavimo specialistės)... tai - ach, ach, ach - be žodžių. Mano šį paaikčiojimą turėtumėte suprasti, kaip vieną ilgą pagiriamąją tiradą, saldžiabalses liaupses ir odes kūniškiems malonumams kartu. Ir nors anksčiau buvau įsitikinusi, kad geresnės pirties, kaip dzūkiškoje sodyboje negali būti, man, prisipažinsiu ir pasikartosiu, baisiai patiko.

Apsilankymas visai šalia Briuselio įsikūrusiose pirtyse buvo seniai suplanuotas ir užsakytas likus dviem, jei neklystu, savaitėms. Vandens ir masažų malonumų paketus pasirinkom įvairius - kiekviena pagal skonį ir poreikius: su viso kūno ir veido masažais, vien tik su veido ar vien tik su kūno masažais. Nuo pasirinktų malonumų skaičiaus, priklausė ir kaina, kuri Grimbergeno SPA centre svyruoja nuo maždaug 60 iki poros šimtų eurų. Į visų paketų kainą įskaičiuotas įėjimas į pirčių kompleksus, rankšluosčiai ir chalatai bei maža dovanėlė, kuri pasirodė yra nuolaidų kuponas kitam apsilankymui SPA centre. Šitai šiek tiek nuvylė, mat tikėjomės kokių nors stebuklingų mažų buteliukų su centre naudojama kosmetika, muilų, šlepečių ar ko nors panašaus. Nors, geriau pagalvojus, 50 proc. nuolaida įėjimui į pirtis (nuolaidos suma - 12 eurų) irgi visai geras daiktas, ar ne?

Na, tai apie tai, kas man labiausiai patiko. Pirmiausia tai aplinka. Tokia pati, kaip svetainėje publikuojamose fotografijose, tik šiek tiek panaudota. Nors, bendrai, ne nuo to pradėjau. SPA centras įsikūręs mažame miestelyje, kuriame be kita ko verdamas ir Lietuvoje populiarus "Grimbergen" alus. Kaip Nerijus sakė, kad visai ne pro šalį būtų ir alaus vonia (žinant visas gerąsias alaus savybes, keista, kad tokio malonumo centriukas nesiūlo - o galėtų, bent jau vyrams :)). Pirtys įrengtos sename, tipiškame užmiesčio name - iš išorės net nepamanytum, kad už santūraus fasado slepiasi terakotinės saunos ir aromaterapinės garinės pirtys, kurių kelios įrengtos beveik žeminėse.

Grimbergeno pirčių kompleksas padalintas į dvi zonas - nuogšiams ir drovuoliams. Aišku, nuogšių zonoje dauguma poilsiautojų vaikštinėja apsirengę chalatus ar susisupę į rankšluosčius. Bet pirtyse ir dušuose, kurie yra bendri, pliuškenasi drauge. Tad, kaip įsitikino mūsų pulkelis, galima pamatyti ir vyriškos pagarbos ženklų :))))

Pirčių įvairovė pagirtina: skirtingo karštumo sausos pirtys, turkiškos garinės ir aromaterapinės pirtys, pusšiltė žolelių pirtis, pirtis su kokiu tai kristalu, pastatytu patalpos viduryje ir t.t. Šalia pirčių įrengti nedideli baseinai, sūkurinės vonios, bačkos su šaltu vandenių ir kontrastiniai dušai. Ir dar toks nerealiai malonus dalykas, kaip šildomi akmeniniai krėslai.... ech, norėčiau tokio vieno namuose. Galėčiau tada kaip koks driežas gulinėti ant šiltų nugludintų akmenėlių.

Komplekse taip pat veikia vidutiniško gėrio kavinė (pavalgyti galima už maždaug 12 eurų). Didžiausių liaupsių nusipelno SPA centro personalas, o masažuotojai - ypač. Sakyčiau, kad visos iš centro plaukte išplaukėm apdujusios nuo aromatų, muzikos ir stiprių masažuotojų rankų...

Jei trumpai drūtai - tai rekomenduoju, tik nepamirškite, kad apsilankymą, jei svajojate apie masažus ir grožio procedūras, reikia planuoti ir užsisakyti iš anksto. Tuo tarpu norint pasinaudoti tik pirčių kompleksu išankstinės rezervacijos nereikia.

Pirčių kompleksas dirba kiekvieną savaitės dieną nuo 10.30 iki 23.00 (penktadieniais-šeštadieniais iki 24 val.). Komplekso adresas:

"Thermae Grimbergen"
Wolvertemsesteenweg 74
B-1850 Grimbergen


Pirtys pasiekiamos automobiliu ir viešuoju transportu. Detalesnę informaciją rasite čia.

P.S. kadangi pirtyse fotografuoti draudžiamą - savo įspūdžius pagražinau fotografijomis iš pirčių komplekso tinklalapio www.thermae-grimbergen.be 

5 komentarai:

 1. Taip, taip :)

  Aš, kaip nedidelė pirčių ir vandens kompleksų mėgėja, likau didžiai pamaloninta. Ir įtariu, kad tapsiu vandeninių malonumų šalininke :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Merginos, mmm... zinokit net nezinau ar rasyt... kad vienos super geros pirties taip mes tada ir neradom. Aisku, nuogaliu zonoj... ten kur tupejo visi sukrite i jacuze matomiausioj nuogaliu vietoj, ir pro sali praeiti buvo tiesiog nejauku... ;) Su vienu sveciu isidrasinusios ten atradom roju! ;) Jau kaip grazu, kaip silta, kaip gera, ir dar rukas iki blakstienu, nesimato per metra... del to ir patiko labai ;))) Is tikro tai patiko labiausiai del to, kad kaip tik pataikem tokiu metu, kai pagal kazkokia nezinoma programa atejo vyrukas su kibireliu, padalino visiems po samteli druskos, visi issitrynem, sedejom, kentejom, dar tas vyrukas visokiais kung-fu judesiukais ties kiekvienu zmogum kele karscio bangas, ir paskui visi begom maudytis... odele kaip kludikio! Noriu vel....

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tai matyt, išsivystė priklausomybė nuo pirčių :))))

  Čia gal ta pilingavimo procedūra, kuri įeina į kainą? Nes kai blūdijom aną kartą po pirtis, ant vienos sienos mačiau surašyti buvo laikai, kada galima pilingavimesi šitame dalyvauti :)

  Vienžo, prisiminiau ir vėl užsimaniau... ech, gerosios pirtelės ;)

  AtsakytiPanaikinti