2013 m. liepos 11 d., ketvirtadienis

Grafo Ernesto Solvay pilis (La Hulpe)

Aš jau tuoj išskrisiu atostogauti į Lietuvą ir neberašysiu Jums kasdien apie Belgiją ir apie Briuselį. O kol dar neprispyrė krautis lagaminų - ieškau tvarkos savo kompiuteryje. Vat, šiomis dienomis ėmiausi po truputį rūšiuoti pusmečio fotografijas ir atradau daugybę įdomių dalykų ir prisiminimų. Kad ir šis trumpas ankstyvo pavasario pasivaikščiojimas Ernesto Solvay pilyje La Hulpe. Tiesa, o žinojote, kad nors Prancūzija ir Vokietija garsėja įmantriomis pilimis, Belgijoje jų viename kvadratiniame kilometre stovi tankiausiai pasaulyje :)


Vienas didžiausių Belgijos mecenatų, grafas Enestas Solvay neo-prancūziško stiliaus piliatę įsigijo pačioje XIX a. pabaigoje (beje, grafą galite aplankyti Ixelles kapinėse). 1968 m. grafo vaikaitis pilaitę su visu parku, mišku ir tvenkiniais padovanojo Belgijai (šaunuolis). Visa pilies teritorija saugoma dėl savo nedalomos estetinės vertės, yra įtraukta į svarbiausių Valonijos kultūros pavaldo objektų sąrašą, o ne taip seniai tapo ir viena iš Natura 2000 ženklu pažymėtų teritorijų.2000 m., viename iš ūkinių pilies pastatų įsteigtas skulptoriaus, iliustratoriaus ir plakatų dailininko Žano Mišelio Fulono (Jean-Michel Foulon) fondas, saugantis daugiau kaip 300 darbų autorinę menininko kolekciją. Deja, mes atvykę nedarbo laiku pabučiavom spyną, bet pažadėjom sugrįžti ir pasižvalgyti po fondo ekspoziciją. Gal ir pavyks :)


Sakyčiau, kad parkas nėra labai išvaizdus, bet pamiklinti kojas tikrai yra kur. O pakeliui galite sutikti ne tik vietinių raitelių (teritorijoje veikia žirgynas), bet ir visus pulkus kanadinių ančių, gulbių ir abejingų ančių paprastųjų.


Nuo Etterbeek'o iki La Hulpe užtrunka viso labo tik apie 17 km. Nepatingėkit, saulėtom dienomis čia smagu apsukti ratą vieną kitą ar prisėsti nedidelės kavinaitės terasoje.


2 komentarai:

  1. Man tai patinka, kai visokie grafai dovanoja savo dvarus valstybei. Jų dėka gali prisiliesti prie praeitų šimtmečių gyvenimo, nors mes ir gyvenam patogiau :D Olandijoje irgi pilna tokių. Įdomu, kodėl jie dovanoja? Ko gero iš altruistinių paskatų, nors olandams dar būna ir per brangu (ant kiekvieno kampo girdžiu tai) išlikyti pilis, tai atiduoda valstybei :) O ką su jomis iš tiesų daryti? Tokiu dydžiu gyvenamų patalpų? Neparduosi gi nekilnojamo turto rinkoje :D

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Tikriausiai, kad Tu, Rasa, teisi. Aš igi manau, kad ir tiek iš patriotizmo savo kraštui, šaliai, tiek ir dėl sudėtingo tokių pilių išlaikymo. Greičiausiai dar turtingos giminės turi ne vieną ir ne dvi pilaites ar miesto rūmelius.

      Panaikinti