2012 m. balandžio 21 d., šeštadienis

Skiepai katinui

Šeštadienį ryte, iš vakaro pamokyti veterinarijos klinikos "Champ du Roi" registratorės, pristatėm savo Leopoldą Lambiką I "techninei apžiūrai". Klinikos darbuotojai kalba angliškai, tai prancūziški nesupratimai buvo mikliai pakeisti į angliškus paaiškinimus. Užregistravom katinėlį, pasvėrėm su visu narveliu ir sėdom laukti savo eilės. Drauge su mumis lūkuriavo gražuolis ramus labradoras, maišytos kilmės kieminukas sulopyta letenėle, baltai juodas labai liūdnas šuo, gal dviejų kilogramų svorio vėžlys (nelabai sugalvojau, kaip reikia atpažinti, kad vėžlys blogai jaučiasi), ryžas katinas ir degu. Nors tai jau nelabai genialus pastebėjimas, bet tikrai, pacientai ir juos atlydėję šeimininkai turėjo velnioniško panašumo. Ir pastebimi charakterio bruožai (ramūs, nekantrūs, susirūpinę ir nerimstantys) ir kai kurie išorės bruožai ar net eisenos (įdomu, ką apie mus pasako mūsų tigrinis gyvūnėlis?).


Šeštadienį nuo 10 iki 12 valandos, o darbo dienomis nuo 18 iki 19.30 veterinarijos klinika pacientus priima be išanksinės registracijos, tad šiomis valandomis jų susirenka gana nemažai. Mums savo eilės, kol jaunas veterinaras laukiamąjame paskelbė, kad dabar eilė Leopoldui (nusprendėm nesakyti, kad jis dar ir Lambikas I), teko lukterėti kokį pusvalanduką. Per jį spėjom apžiūrėti besisukiojantį personalą, be perstojo telefonu konsultuojančią registratorę, patalpas (na, kiek jų matėsi) ir susidarėm visai teigiamą įspūdį apie kliniką.


Veterinaras Nicolas, sužinojęs, kad atėjom pasitarti dėl katinėlio kastracijos ir skiepų, paklausinėjo, kuo jis šeriamas, kokio jis amžiaus, ar išeina į lauką, ar nepastebėjm kokių negalavimų, ne-apetitų ir pan. Tuomet patupdėm savo augintinį ant apžiūros stalo. Veterinaras ir sesutis (na, kaip medicinos sesutė, tik vyras) apžiūrėjo Leopoldą: patikrino akytes, ausytes, nosytę, apžiūrėjo dantis ("perfect teeth") ir burnos ertmę. Tada paklausė katiniškos širdelės, pamaigė pilvelį ir kilstelėjęs uodegą apžiūrėjo visas kitas katiniškas grožybes ("c'est parfait!"). O tada jau katinui atėjo eilė sužinoti, kas yra skiepai. Kaip tikras didvyrys (ar bailys) iškentė nė nekrustelėjęs ;)


Vizitas baigėsi trumpa konsultacija, kaip katinėlį išsivežti iš šalies. Pagrindiniai reikalingi trys dalykai: Europasas, čipas ir skiepai. Ir jei gyvūnas per daug nestresuoja, sakė veterinaras, jis gali keliauti kartu su Jumis. Voilia.

Beje, mus nustebino mūsų katinėlio svoris. Ne toks jau ir mažas - 3,9 kg (!). Čia be narvo. Narvelį paėmė ir pasvėrė po to atskirai :)


Visas šitas malonumas mums kainavo 67 eurus. 28,60 eurus kainavo konsultacija bei gyvūnėlio apžiūra ir 38,40 eurus - metiniai katino skiepai. O skiepijo dvejais skiepais: feligen CRP (nuo kačių kalicivirozės, kačių virusinio rinotracheito, kačių panleukopenijos ir pasiutligės) ir leukogen (nuo kačių leukemijos). Gavo mūsų vyrutis skiepų kaip didelis, tad šiandien, kaip ir sakė veterinaras, toks visas mieguistas vartosi ant lovos ir ant grindų, vis bando kaip nors pasikasyti skiepo vietą.


Prisiažinsiu, kad dėl kastracijos jaučiuosi prieš Lambiką kaltą. Puikiai suprantu, kad jos griebiuosi savo, o ne katino gerovei, todėl jau dabar apgailestauju dėl jo patirsiamos baimės, kai teks jį vieną palikti klinikoje ir dėl blogulio, kurį jis jaus atsibudęs iš komos. Taip man ir reikia.


Jei gyvenate Etterbeek'e ir kartu su Jumis gyvena keturkojis draugužis - esant reikalui apsilankykite "Champ du Roi" veterinarijos klinikoje, įsikūrusioje 145, rue Champ du Roi. Čia taip pat prekiaujama naminiams gyvūnams skirtu ėdesiu bei medikamentais.

2 komentarai:

  1. Garbioji, jumi minejote, kad gyvunai ir ju seimininkai supanaseja. Vox populi klausia, ar labai kastruotu gyvuneliu seimininkai panasus i savo augintinis. Ir kada tas supanasejimas ivyksta ? Dekui uz demesi ;) KoLa

    AtsakytiPanaikinti
  2. Mieloji, KoLa, esu tikra, kad šį klausimą verta įtraukti į kurios nors Tarybos dienotvarkę (galbūt pasvarstykime apie Ūkio ministrų Tarybą?). Nes iškeltoji problema yra aktuali, neduoda ramybės ES gyventojams ir jei, remiantis pirminiais tyrimais, išties šeimininkai supanašėja ir su kastruotais/sterilizuotais augintiniais, būtina skubos tvarka peržiūėti visas su tuom susijusias direktyvas bei nedelsiant šį klausimą pateikti Sveikatos ministrų Tarybai.

    AtsakytiPanaikinti