2012 m. balandžio 18 d., trečiadienis

Pavakarieniauk belgo namuose arba "Comme chez moi"


Bevartydama šios savaitės "Agenda", aptikau kvietimą prisijungti prie puikaus projekto "Comme chez moi" (liet. "Kaip pas mane"). Kaip teigia savaitraštis, projekto autoriai - belgiškai-austriška pora iš Gento, siūlo belgams praplėsti akiratį ir pažinti kitas pasaulio šalis neiškeliant kojos iš savo valgomojo, o į Belgiją atvykstantiems svečiams - atrasti tradicinę belgų virtuvę ir pajusti šiltą vietinių žmonių svetingumą. Iki šiol novatoriškame projekte dalyvavo Gento, Briugės ir mažesnių flamiškų miestelių gyventojai. Atvykstančius turistus šeimininkai vaišino pusryčiais, pavakariais ar net sočiomis vakarienėmis. Ach, manyčiau, kad turėtų būti baisiai įdomu, nes belgo namų virtuvėj paruošto maisto negautum jokiam restorane, o per vakarienę išgirstų istorijų ir pažintų žmonių - neatrastum jokiame mišelino ar launliplaneto turistiniame gide.

Svarbu paminėti, kad norint tapti svečiu, reikia užsiregistruoti svetainėje, išsirinkti kalendoriuje būsimą ragavimo įvykį arba vaišinantį šeimininką, užpildyti registracijos formą ir sulaukti patvirtinimo. Tuomet - sumokėti atitinkamą mokestį (28 eurus), kurio pusė atitenka vaišinančiam šeimininkui.

Šiuo metu projektas žengia į Briuselį, tad ne už ilgo bus galima įsiprašyti į svečius pas briuselėnus ir paragauti to, ką iš tikrųjų jie valgo, o ne turistinių gidų išreklamuotų bulvyčių, vafliukų ir midijų. Na, nesakau, kad tai nėra belgiški gardumynai. Tiesiog, greičiausiai kasdien belgai jų nepumpsta, o kepasi bulkos prifarširuotas pudingo dešreles, vištos kojas ir paršelio smegenis ;)

Ir dar, galvoju, kad jei ruošiatės lankytis Belgijoje ar čia gyvenate ir nesate baisiai drovūs, o priešingai - atviri naujoms patirtims ir pažintims - registruokitės naminei vakarienei pas vietinius belgus. Na, ir kalbą palavinsit, ir galėsit patikrinti, ar tikrai tie belgai tokie ramūs, kaip sakoma.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą