2012 m. balandžio 4 d., trečiadienis

Durbuy - mažiausias miestas pasaulyje?

Grįždami iš Lesse-sur-Han grotos (na, taip, gana senokai jau), užsukom į Durbuy deserto, kurio čia, kaip tikino KoLa, tikrai turėtų būti. Kad ir be didesnių įrodymų ir išmatavimų, Durbuy, Liuksemburgo rajono savivaldybėje, šalia Ourthe upės įsikūręs miestukas, tituluojamas mažiausiu miestu pasaulyje. Na, net jei tai viso labo turistams privilioti skirtas triukas, apie tai žinia paskleista plačiai ir skvarbiai. Kita vertus, koks gi skirtumas, svarbiau tai, kad tai labai miela vieta vakariniam pasivaikščiojimui.


Gatvelių ant vienos rankos ir net ant dviejų rankų pirštų nesuskaičiuosi, bet tas dvylika ar keturiolika gatvių kerta siauri skersgatviai, kuriais pasukus galima išvysti juokingai mažu svečių namų (viso labo - vienas kambarys) arba atrasti trijų stalų vengrų restoranėlį.


Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad XIV a., kai Liuksemburgo grafas Jonas I Durbuy paskelbė miestu, jis buvo gana svarbus prekybos ir gamybos centras. Šiandien 10 tūkstančių gyventojų miestelis gyvena iš to, ką čia pavalgo ir pramiega turistai.


Durbuy įsikūręs topiarų parkas (nesu tikra, ar toks žodis vartojamas lietuvių kalboje, bet šitai yra figūriškai apkarpyti ir iškarpyti krūmai ir gyvatvorės), į kurį ruošiamės važiuoti su Nerijaus tėvais.Beje, taip, kad jau paklausėte, desertą Durbuy radome. Nedideliame vengrų restoranėlyje, prekiaujančiame šios šalies vynais ir stipriaisiais gėrimais.


Įdomus toks viešėjimo procesas. Užsisakai puodelį arbatos su obuolių pyragu ir stebi, kaip šeimininkas traukia iš lentynos pyragą. O kaimynų užsakytos vakarienės šeimininkas ruošti užlipo į antrą aukštą. Matyt ten, pakilus siaurais laiptais yra nedidelė virtuvėlė.


Adreso nei pavadinimo neatsimenu, bet Durbuy toks mažas, kad pasivaikščioję - tikrai rasite ;)Komentarų nėra:

Rašyti komentarą