2011 m. sausio 20 d., ketvirtadienis

Maisto parduotuvės Briuselyje


Hm. Čia lyg irgi apie buitį o kada ateis eilė būčiai?

Taigi, taigi kur mes perkam maistą tol, kol vis dar neatradom turgaus? O gi - parduotuvėse. Vat, koks gudrus atsakymas :) Jau pradedam gaudytis prekybininkų ženkluose ir jaučiam, kad laikas važiuoti į turgų. Blogiausiu atveju susirodysim pirštais. Kita vertus, tai aš ne be reikalo virtuvėje prisilipinau lapelį su daržovių ir vaisių pavadinimais prancūzų kalba. Jei jau pirštai turguj nepadės - bent obuolių ir bulvių tikrai nusipirksim.

Bet kol kas maistą perkam GB - kaip supantame, vidutinio dydžio "Carrefour" tinklo parduotuvėje (na, lietuviškas atitikmuo tikriausiai būtų dviejų "X" "Maxima"). Šiam tinklui dar priklauso "Hyper" ir "Express" tipo parduotuvės. Mažieji GB'iukai Briuselyje dirba ir sekmadieniais (!) iki aštuntos valandos vakaro.

Buvome užsukę ir į "Delhaize" parduotuves - jos kiek brangesnės. Tačiau kelios "Delhaize" pardės dirba ir sekmadieniais ir dar iki 8 vakaro (neįtikėtina, bet tiesa!). Viena jų, visuomet pilna žmonių, įsikūrusi miesto centre (Anspachlaan 63).

Pigesni variantai - "Match", vokiška "Norfa" - "Lidl" ir belgiškas "Colruyt". Pastarasis skelbiasi pardavinėjantis prekes mažiausiomis kainomis ir išspausdintame pusės puslapio čekyje parašo kiek sutaupėt pinigo pirkdami jų parduotuvėj. Colruyt'as - visai nebloga, gana gausų asortimentą siūlanti parduotuvė. Didžiąją dalį prekių sudaro maisto produktai (turiu pagirti visuomet šviežią ir geros kokybės mėsą) ir būtiniausios higienos bei buities prekės. Nemenkas alkoholinių gėrimų ir tabakų pasirinkimas.


Gal yra ir daugiau tinklų, bet dabar nebeateina į galvą - kai ateis - sąrašą papildysiu.

7 komentarai:

 1. patirtis is Vokietijos (manau pas jus ten bus tas pats). Turgus net iki dvieju kartu brangiau bus. Nesitikek ten bobuciu su svieziomis, graziomis, pigiomis darzovemis kaip pas mus :) Bent jau Hamrburge tai ir mazose turku parduotuvese daug kas kur kas brangiau nei supermarketuose.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labas, Vytai. Na, gal Tu ir teisus... ryt pamatysim. Bet šiaip tai o mūsų rajoną savaitgali rytais daug kas ritenasi vežimukus iš turgų. Ai arba jie šiaip populiarus arba truputį pigesni. O dar kiek skaičiau, tai likus porai valandų iki turgaus pabaigos prasideda "išpardavimai". Na, bet kaip ten yra parašysiu tada, kai atrasiu tą stebuklingą vietą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gal šį sekmadienį? Nes niekaip nedaeinam iki jo :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Manau, geriausias tinklas visgi Delhaize (kokybes prasme). O dar geru produktu galima rasti turgeliuose - bet ten, kur tikri ukininkai prekiauja, o ne kokiam Jourdane arba dar blogiau - Midi:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Laba diena, Anonimiškasis, iš dalies pritariu simpatijoms "Delheize" tinklui. Pati jame dažniausiai perku, nes arčiausiai prie namų. Tačiau, manau, kad jam prekių kokybe nenusileidžia ir "Carrefour" tinklo parduotuvės. Retkarčiais užsukam ir į Colruyt'a, nes ten mažiau pagundos ir būtiniausios prekės (na, kruopos, miltai, mėsa, konservuoti produktai, etc.) taip pat geros kokybės.

  Kiek susidūriau, ūkininkai prekiauja ir Jourdan aikštės turguje (o mano mėgstamiausias, vis gi, Flagey aikštėje sekmadieniais veikiantis turgus), nereikėtų jo taip jau nurašyti :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pritariu del Delhaize... Kainos ir kokybės santykis :)

  AtsakytiPanaikinti