2012 m. vasario 29 d., trečiadienis

"Be positive": sveikuoliško maisto parduotuvė ir 10 minučių


iliustracija iš www.be-positive.be

Kad jau užėjo kalba apie parduotuves, leisiu sau pasidalinti jau gana senoku atradimu - "Be positive" parduotuve-užkandine Jourdan aikštėje (Nr. 26). Čia retkarčiais užsuku po prancūzų eidama namo. Ach, prancūzų, jei jau apie tai paklausėt, tai ta proga pasiguosiu pirmadienio nusivylimu, kuris bebaigia užslėgti mano mintis, kad net, kaip sako prancūzai neturėjau moralės nė šiandienos egzaminui ruoštis. Taigi, buvo taip. Pirmadienį, mano kursiokas Inaki paklausė ar aš jau užsiregistravau kovo mėnesio sesijai, nes liko tik trys vietos. Na, sakau, kad ne ir pridūriau, kad po pamokos užsiregistruosiu. Po tos pamokos nuėjau iki bankomato pasitikrinti, kiek kortelėj pinigų ir už dešimties minučių grįžau į mokyklą. Sulaukiau savo eilės registratūroj ir sužinojau, kad... grupėje nebeliko laisvų vietų. Na, norėjau skradžiai žemėn prasmegt iš liūdnumo...Registratorė mane vos vos užjautė ir įrašė į "waiting list". Menka paguoda, bet vilties yra, kaip sakė kita, labai smagi priimamojo darbuotoja, gal dar kas apsigalvos ar pereis į kitą lygį. Vis gi - dar beveik savaitė iki naujos sesijos pradžios. Bet vis tiek, jaučiuosi kaip kokia musė ištėkšta iš barščių. Kursiokas argentinietis sakė, kad "C'est un scandale! C'est pas juste!". Va va, būtent. AŠ gi jau čia metus mokausi... Na, tai va, pasiguodžiau, išguldžiau savo liūdesį, tai gal palengvės, o tai jau su šia mintimi jau dvi naktis permiegojau, vis tiek ji mane kamuoja. Bet, be positive.

Taigi, parduotuvėje "Be positive" (viena dar įsikūrusi Ixelles, 1, rue du Parnasse) galima įsigyti visokiausių labai sveikų produktų - nuo neskrudintų grikių ir kelių rūšių pupelių iki kokoso aliejaus ir viso grūdo ruginių miltų, nuo eko šokoladų ir prieskonių iki burokėlių bei duonos. Vienu žodžiu, apstu gėrybių, pažymėtų įvairiausiais sertifikatų ženkliukais, ekoorganic ir fair trade etiketėmis.

Parduotuvės kamputyje veikia nedidelė užkandinė, kurioje sukasi žavi tamsiaplaukė lietuvaitė. Už gana protingą kainą čia galima suvalgyti asmeniškai paruošiamą ilgutėlį sumuštinį (už 3,95), trintos sriubos ir kokių nors keistų, bet labai sveikuoliškų salotų. Beje, užkandinės meniu jautrus sezoniniams pokyčiams.

Kainos - gana normalios, nesikandžioja. Šiandien čia pirkau viso grūdo eco ruginių miltų kitam duonos kepaliukui. Pusės kilogramo maišelis kainavo 1,95 euro. Tu tarpu Delhaize - apie 1,60 euro (tiksliai nepamenu), bet švaručiai, nusijoti. Tai apie trisdešimt centų primokėjau už visokius pelus ir eco.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą