2010 m. gruodžio 14 d., antradienis

Nykštukas ir namukas

Iki šiol neįsivaizdavau, kas yra buto paieškos. Tai supratau paskutinėmis dienomis, kai teko desperatiškai puldinėti nuo vieno internetinio puslapio prie kito ir atgal. Vienas geras dalykas, kad per šias savaites pramokau prancūziškai ir galiu butų savininkams laiškučius rašyti prancūzų kalba. Na, taip labai primityviai, bet vis tiek - prancūziškai. Ir net suprantu ką jie nori man pasakyti :). Todėl drįstu manyti, kad jie mane irgi supranta. Kad jau užsiminiau apie prancūzų, tai pasiaiškinsiu. Penktadienį, po tris savaites trukusių intensyvių prancūzų kalbos kursų, išlaikiau A1.1. prancūzų kalbos egzaminą. 95 taškai iš 100 galimų. Esu savimi visai patenkinta, nes nuėjau nemokėdama nei mū, nei me. Na, gerai, mū žinojau, bet me - tai ne. Vasarą bandžiau mokytis savarankiškai, tačiau tie mokslai buvo labai chaotiški (Palangoje, parke ant suoliuko ir kopose) ir nieko galvoje neliko. Tad, ačiū Prancūzų kultūros centui ir mokytojai Ilanai (ir sau pačiai už užsispyrimą), kad galvoje susidėliojo esamojo laiko, artikelių ir kelių prielinksnių basic pagrindai. Vuolia. Bent jau mokėsiu perskaityti afišas ir rasti parduotuvę :)

Na, bet grįžkime prie buto paieškos. O ieškojau tai laikinos priebėgos, kur glausimės tol, kol gausim dokumentus ir galėsim atsidaryti belgišką sąskaitą. Nerijaus bendradarbis atsiuntė populiariausios firmos Brussels Business Flats, užsiimančios trumpalaike butų nuoma, puslapio nuorodą - http://www.bbf.be/.

Nepatiko man tai, ką ten pamačiau. Neadekvačiai brangu palyginus su tuo, ką gauni. Vidutiniškai 1100-1200 eurų už pačią mažiausią studiją. O ta studija tai tokia.... na, kaip poilsio namai Palangoj minimum dešimt metų back to the past. Brr.. Ir tai buvo toks apyrimtis spyris imtis paieškos. Nes, nu... nenoriu gyventi tokiam viešbutyje 2 mėnesius. Net ir vieno nenoriu. Fe.

Tai, ką aš radau ir kas gal pravers dar kam nors:

Sublet.com – turi po 4-6 butus visuose Briuselio rajonuose. Įdėta nuotraukų.
EU-rentals.com – turi pasiūlymų ir trumpalaikei nuomai.
immobe.be – gražūs butai (arba fotkės), bet brangūs. Mums neįkandami.
immoweb.be – galima atsitiktinai rasti ir pasiūlymų trumpalaikei nuomai. 
logic-immo.be – skelbimų yra (su nuotraukomis).
eu-brussels.be ­– kainos panašios kaip ir immobe.be
brussels-flats.be – irgi nieko visai.
aedifica-furnished-apartments.com - studio ir apartamentai  8 naujos statybos daugiabučiuose.
http://www.brusselsrooms.eu/ - geri studio ir kambarių variantai ieškantiems pigiau.

Yra ir daugiau, bet ten kainelės tinkamesnės biznieriams.

Mano simpatijų daugiausia nusipelnė expatriates.com. Čia kasdien įdedama vidutiniškai po 10 skelbimų apie butų nuomą Briuselyje. Bent vienas visada būna su galimybe išsinuomoti butą trumpam laikui (1-6 mėnesiams). Kitas privalumas – beveik visi skelbimai – privačių asmenų, tad ir kainos kiek mažesnės. Svarbiausia, kaip įsitikinau, reikia nepabijoti ir užklausti. Ir dauguma paklaustųjų mielai atsako užklausą.
Esant reikalui rekomenduoju pasiknisti šiame puslapyje.

2 komentarai:

  1. Ačiū! Suteikė kažkiek vlties :) Turite naują nuolatinę skaitytoją ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Malonu, kad įkvėpėte vilties :) Buto paieška Briuselyje (kaip ir visur kitur) - intensyvus sportas, kurio rezultatai labai priklauso nuo sėkmės. Kai atvykę į Briuselį ieškojom buto ilgalaikei nuomai - visą rytą iki pat dvylikos praleisdavau prie kompiuterio - peržiūrėdavau visas svetaines, atsiųstus pasiūlymus ir skambinėdavau-rašynėdavau savininkams. Žinoma, daug kas priklauso nuo tuometinės pasiūlos - renkiesi iš to, kas yra ir nuo užsispyrimo - sulaukti savo svajonių buto (mums jo, užsispyrimo, pritrūko) ;)

    AtsakytiPanaikinti