2010 m. lapkričio 29 d., pirmadienis

Apie kraustymąsi ir internetą

Kraustytis iš vieno buto į kitą - ne juokai. Dar sunkiau persikelti į kitą miestą. Persikraustymas ir persikėlimas į kitą šalį reikalauja dar didesnio meistriškumo ir nepriekaištingo žongliravimo kompiuterio klavišais - ctrl+c, ctrl+v, favorites, save as, klik klik, print screen, etc.

Turiu pasakyti, kad jau išmokau http://www.immoweb.be/ svetaineje patalpintus skelbimus, lengvai atpažįstu fotografijas ir puikiai orientuojuosi Lamberto ir Etterbeeko rajonų planuose. Tikėkimės, kad ši patirtis pravers ateityje. Blogai tai, kad kol kas neradau to buto, kuris galėtų tapti naujais namais. Vienas visai be baldų, kitas su tragiškais baldais, trečias tiesiai virš garažų, ketvirtas tamsus, penktas tiesiog šiaip, negražus. Tuos, kurie faini, pasičiumpa iškart. Taip jau "praradom" kokius 3-4 gražuolius. Na, bet nėr ko liūdėt, vis tiek negalėsim pasirašyti nuomos sutarties tol, kol neturėsim belgiškos sąskaitos. Šūds. O jos dar kurį laiką neturėsim. Bet gal pavyks kaip nors susitarti?

Neblogų skelbimų įkeliama ir puslapyje http://www.expatriates.com/. Kiti man nelabai patinka, nes be paveiksliukų, mažai skelbimų ir šiaip, tiesiog nepatinka ;)

Tiesa, vos nepamiršau gana išsamią infromaciją galima rasti Migracijos informacijos centro svetainėje http://infocentras.iom.lt/. Va, pavyzdžiui sužinojau, kad tos šalies valdovas yra Albertas II.

BELGIJA   
                                                     

Bendra informacija
Sostinė: Briuselis
Šalies plotas: 30.528 km2;
Gyventojų skaičius: 10 mln. 396.421 tūkst. (2003);
Gyventojų tankumas: 339 gyventojai 1 km2 ;
Valstybės vadovas: karalius Albertas II;
Ministras pirmininkas: Guy Verhofstadt;
Nacionalinė diena: liepos 21;
Valstybinės kalbos: olandų, prancūzų ir vokiečių;
Valiuta: euras;
Vidutinė metinė temperatūra: 9.8 Cº.

Migracijos informacijos puslapyje taip pat pateikiama informacija šiais klausimais:
 O štai čia tai, kas mums šiuo metu yra aktualu - būsto nuoma ir viso šio veiksmo subtilybės - apie nuomą.

2010 m. lapkričio 7 d., sekmadienis

Pradedam pakuotis: knygos ir atradimai


















Šiandien Nerijus išgabeno dalį (tokią viso labo tik labai mažą mažą dalelytę) knygų ir dar kelis daiktelius pas savo ir mano tėvus. Taps jie mūsų vyr. sandėlininkais. Kol kas tai tikrai neįsivaizduoju, kiek dėžučių prireiks sutalpinti visas užgyventas knygas... Spėju, kad mažiausiai 30 dėžučių nuo popieriaus. Jo... Vieną kitą knygą vešimės ir į Briuselių - juk ir ten norėsis pavartyti kokią Bimbiliausko istoriją, Paladijaus albumą, pasirausti Lietuvos architektūros istorijoje ar tiesiog šiaip ką nors. O dar yra ir nebaigtų skaityti knygų - neatidėsim gi jų 3 metams. Tad kokios 3-5 dėžutės keliaus su mumis.

Prisilietėm ir prie universitetinių archyvų. Išvežėm kelias užrašų ir švietalų dėžutės, laikomas atminčiai, "jei kada nors užeis noras prisiminti, ko mokėmės" arba jeigu tapsim žymūs, tai bus puikus materiolas mūsų biografams. Galės anie sau fantazuoti, kad "profesinei Rūtos brandai pirmą ženklų impulsą suteikė trumpas straipsnis apie N. Ordą. Tai ją paskatino domėtis J. Kamarausko veikla. O šios asmenybės (supraskite - mano) profesinė vėtrungė buvo jos disertacijos vadovas prof. V. Levandauskas". Arba "Nerijus savo pašaukimą atrado A. Jokūbaičio trečios paskaitos pabaigoje. Kaip tik šioje užrašų vietoje jis apibrėžė žodį "Briuselis". Net pačiai juokinga ;)

Ai, tiesa, apie atradimus. Bekilnodami savo turtą atradom ir pamirštų "labai gerų" daiktų. Ištraukėm dėžę su:
1. "labai gerais" Nerijaus reebokais (jie Nerijaus gyvenime atsirado dar paauglystėje);
2. "labai gera" Nerijaus striuke su žuvies ašaka;
3. mano "mažai nešiotomis" kailinėmis šlepetėmis (kaip tik dabar jose džiaugiasi mano pėdos);
4. emaliuotu geltonu puodu, likusiu nuo baidarių žygio;
5. kalėdine kepuraite su bumbulu;
6. ekologišku, jau pradėjusiu irti maišeliu su devyniais halogenais (va čia tai praradimas!).

P.S. Tai va. Bet stogas važiuoja pats...

2010 m. lapkričio 6 d., šeštadienis

Išvažiuojam į Briuselį arba drąsiau, Drambly
















Atrodo, kad šį kartą tai jau tikrai išvažiuojam. Ilgai ruošiamės išvažiuoti, vis kalbėdavom, ar tai būtų gerai ir kaip tai būtų gerai. O dabar - jau viskas ant nosies. Po Naujųjų mes jau turime būti ten. Briuselyje. Brussels. Bruxelles-Ville. Ville de Bruxelles. Stad Brussel.

Ne taip jau ir drąsu. Kyla begalės klausimų. Kaip nukakti - važiuoti mašina ar skristi? Tuomet, kada grįžti į Lietuvą parsivaryti mašinos? Ar yra kokie mokesčiai Lietuvoje registruotai mašinai? Kaip rasti, išsirinkti ir išsinuomoti butą. Kas tie bendri mokesčiai? Kokio dydžio komunaliniai mokesčiai? Kas geriau - Etterbeek ar Woluwe Saint Lambert rajonas? Ką daryti su savo namais, kurie nėra vien tik butas. Daiktais? Knygomis? Augalais? Dviračiai? Gal tikrai užkaupėm per tuos metus per daug turto? Ir dar - aš nemoku prancūzų kalbos!! Tenka išeiti iš darbo. Gaila palikti... Apie išsiskyrimą su šeima ir draugais išvis tyliu. Ne tas žodis kaip gaila. Ir visai neguodžia tai, kad iš Kauno Ryanair'as skraidina pirmyn-atgal tik už 125 litus.

O kas bus jei užsimanysiu juodos duonos arba glaistytų sūrelių ir jų ten nebus? Ir išvis, ką valgo briuseliečiai? Žinau, kad moliuskus, vaflius, šokoladą ir alų. O dagiau?

Paskaitinėju Renatos dienoraštį Gyvenimo Belgijoje ypatumai. Vienos naujienos pradžiugina, kitos nuliūdina.

A. Gentvilienė, paklausta apie Jolantos Donskienės važiavimą į Briuselį, sakė, kad "neabejoju, kad Briuselis Jolantai patiks“, – tarė A.Gentvilienė, šiame mieste su šeima praleidusi ketverius metus. „Tai labai patogus ir jaukus miestas, – kalbėjo ji. – Turistams jis gal toks neatrodo, bet gyventi Briuselyje išties miela. Kiekvienas butas – su langais į parką ar žalią kiemelį, patogus susisiekimas, sendaikčių turgeliai, daugybė koncertų, teatrai, nuostabios apylinkės su išgražintais provincijos miesteliais" (kažkurių metų "Klaipėda"). Hm. Tai gal patiks ir man? Gal gi išgyvensiu?

Ai tiesa, dar niekada nesu buvusi Briuselyje, bet atrodo, kad šį kartą atsibūsiu :)