2012 m. rugsėjo 5 d., trečiadienis

Bruxelles les bains - Briuselio paplūdimiai

Aišku, radau laiką pasidalinti įspūdžiais apie Briuselio vasaros išradimą - dirbtinį paplūdimį kanalo pakrantėje. Šiaip ar taip, jau atėjo ruduo, paplūdimiai jau sušluoti iš išvesti atgal prie jūros, o į naujo sezono malonumų ir pramogų paieškas pasinėrę miestiečiai senai jau pamiršo ten gurgždėjusį smėlį. Na, ir tegu, geriau šiandien pasidalinsiu keliomis nuotraukomis bei brūkštelėsiu tris sakinius, negu pamiršiu ir niekada apie tai neprasitarsiu. Gal šis įrašas kam nors pravers kitą vasarą :)


Dirbtiniai Briuselio paplūdimiai mieste įrengiami jau dešimtus metus iš eilės. Nors ir skeptiškai burbėjau, kad paplūdimys Briuselyje vasarą tai tas pats kaip krepšinio aikštelė eskimams, saulei išlindus pakeičiau nuomonę.


Briuselio paplūdimiai - tai didelė pakrantės parčių teritorija. Niekas čia nesimaudo (tikriausiai, kad gink, Dieve, niekas ir neleistų) ir nesidegina, tačiau su mielu noru sėdi "pajūrio" kavinėse ir užkandinėse, krapštosi kūrybinėse dirbtuvėse, pliekia tinklinį, stalo tenisą ir petankę (kurią vietiniai vadina tiesiog žaidimu kamuoliais).


Vakarais kavinukėse gyvai regį groja barmenų draugai muzikantai, o pagrindinėje scenoje vyksta rimtesni ir garsesni pasirodymai. Pagrindine ir vienintele pliažo "alėja" kartas nuo karto pražingsniuoja triukšmingi brazilų būgnininkai, nenuvargdami tarškinantys lėkštėmis, būgneliais ir pučiantys kimius trimitus. Vienu žodžiu, pramogų čia tikrai prigalvota.


Ką norėjau būtina paminėti, pliaže veikia... biblioteka. Pakanka pateikti asmens dokumentą ir šiaip sėdėjimą ant sėdmaišio ar plaukimą pramoginiu laiveliu galima paversti gana intelektualia popiete.


Trumpai tariant, rekomenduoju bent užsukti. Nepatiks - tai nepatiks. O jei patiks - rasite, kur praleisti vieną kitą vasaros vakarą. Tiesa, kad nepamirščiau, paplūdimys visuomet įsikuria senamiesčio pusėje esančiame kanalo krante, tiesiai priešais "Tour&Taxis" rūmus.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą