2012 m. kovo 14 d., trečiadienis

Savaitgalis Romoje: pirmas vakaras, vakarienė "Il Portico" ir pažintis su Bocca della VeritàIki fantastiško savaitgalio Romoje, Italijoje lankiausi tris kartus, bet visuomet tame pačiame mieste - Raudonojoje, Protingojoje ir Riebiojoje Bolonijoje, kuri be abejo verta atskiro pasakojimo. O į Romą mus išviliojo geri bičiuliai Rytis ir Renata. Ačiū jiems, nes kitaip dar ilgai nebūtumėme išsiruošę ir tik planuotumėme, planuotumėme, planuotumėme...


Bilietus pirkome dar sausio mėnesį, tad nebuvo jie ypatingai brangūs. Dviems žmonėms kelionė pirmyn-atgal Brussels airlines lėktuvu tekainavo 160 eurų. Sudėjus visus mokesčius ir transportavimosi į/iš oro uosto kaštus, pamatėm, kad Ryanair'as būtų kainavęs keturiais ar penkiais eurais brangiau, tad kodėl nepasirinkus Briuselio avialinijų?

Nusigavimas iš Fiumicino Leonardo da Vinci oro uosto į Romos centrą paprastas, bet kaip ir priklauso - pietietiškai komplikuotas. Oro uosto puslapyje pateikta informacija, kad Romos centras pasiekiamas traukiniais: arba Fiumicino ekspresu (14 eurų), arba regioniniu traukiniu (8 eurai). Oro uoste taip pat kaba keli plakatai su autobusų, vežančių iki centrinės Termini traukinių stoties, reklamomis (kainos svyruoja nuo 4 iki 10 eurų). Pasirinkimo problemėlė kyla atsiradus traukinių stotyje - jokio normalaus ženklo, kur reikia pirkti tuos pigesnius ar brangesnius bilietus. Vien tik kokie penki užrašai "Bilietai". Grazie... Taip nusipirkom bilietus į brangesnį ekspresą, pavėlavom į traukinį (veikiau tai jis mūsų nesulaukė) ir turėjom pusvalandį laukti kito. Na, bet tai menkniekiai. Ekspresas tikrai buvo tikras ekspresas ir per pusvalandį mus nugabeno į amžinojo miesto centrą. O bevažiuojant ir bespoksant į žydrą dangų, kiparisų, pušų ir palmių puokštes bei gelsvai ochrinius namus ėmė po truputį smarkiau tuksenti širdis ir imti toks nedrąsus laimės krizenimas. Taigi, mes Italijoje!

Termini stoties visai nesunkiai pasiekėm ir savo puikiuosius apartamentus "Santi Quattro al Colosseo", per porą žingsnių nuo Koliziejaus. Įsivaizduojat?! Eini savo gatvele pusryčiauti, o jos gale stūkso milžiniškas Romos amfiteatras... B&B turiu pagirti. Švarūs, naujai įrengti kambariukai (mūsiškis keturvietis butukas dar gi ir su virtuve), kasdien tvarkomi; malonūs ir angliškai kalbantys šeimininkai, skanūs pusryčiai. Ko daugiau reikia?
Tai tiek apie buitį. Susinešę daiktelius ir pasikeitę kelionines eilutes į romietiškas, patraukėm keturiese vakarieniauti. Apėjom visą Romos forumą (trečią dieną šitai jau ėmė įgristi), paspoksojom į Emanuelio II paminklą (Monumento Nazionale a Vittorio Emanuele IIir pro asketišką Il Gesu fasadą pasukom gilyn į susipynusias žydų geto gatveles. Kaip būna tik pasakose ir Italijoje, priėję nedidelę Piazza Mattei su fontanu atradome prašmatnių babyčių buduarais kvepiantį teatrališką barą "Bartaruga", kuriame kilstelėjome nepigias aperityvo taures.


Barmeno pasiteiravę apie artimiausią skanų ir nebrangų restoraną, gavome nuorodą į "Il Portico", kuris pasirodo besąs aukštai vertinamas ir rekomenduojamas "Trip advisor" naudotojų.


Užsisakėme tokią, sakyčiau, gana sočią romietišką vakarienę: artišokų karpačio su sūdytais ikrais, pastą su artišokais ir jūros ešeriu (aš), ėriuko kepenų ir inkstų troškinį (Nerijus), jaučio uodegą (coda alla vaccinara, Rytis) ir pastą alla matriciana (Renata). Užgėrėm namų vynu.


Desertui užsisakiau nuostabų citrininį šerbetą (tokį, kokį mėgsta Sigutė)... Va tai, ir yra Italija. Geras espreso ir citrininis šerbetas po skanios vakarienės. Na, gerai, tai vienas iš Italijos veidų, kuris baisiai malonus pirmąją viešnagės dieną :) Beje, turiu pastebėti, kad kainos "Il Portico" labai protingos. Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja nuo 10 iki 15 eurų.

Kelionę per senąją Romą link laikinų namų tęsėme pro kitą Romos forumo pusę. Aplankėm už grotų nakvojančią La Bocca della Verità, kurią išgarsino 1953 m. filmas "Roman holiday" su Audrey Hepburn ir Gregory Peck'u. Negalima sakyti, kad iki tol teisybės burna nebuvo garsi. Dar romėnų laikus menantis kanalizacijos dangtis (vienas iš spėjimų), vaizduojantis antikinio dievo Okeano arba Tibro upės dievybės veidą, ilgą laiką buvo naudojamas kaip melo detektorius. Buvo tikima, kad jei meluojantis įkiš ranką į teisybės burną, šioji ranką nukąs. Kad pagąsdinti nuodėminguosius, į ertmę anapus reljefo, primesdavo skorpionų, kad teisybės burnos tikrumu patikėtų ir drąsiausi melagiai.

Šiandien šis reljefas saugomas Santa Maria in Cosmedin bažnyčios prieangyje. Beje, šioje VIII a. pastatytoje bažnyčioje taip pat laikoma gėlėmis vainikuota ir Šv. Valentino kaukolė
Taip iš lėto baigėsi mūsų pirmasis pavakarys Romoje. Rytojaus dieną ruošėmės apžiūrėti istorinę Romą ir Vatikaną, bet apie tai papasakosiu ryt, kitame įraše.5 komentarai:

 1. Gurmaniškas jūsų pirmas pavakarys. :)

  Beje, jau nelabai atgaminu, bet man rodos, kad mes atskridę Ryanairu po to iki Termini visai sklandžiai važiavome autobusu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mes autobusą išmainėm į traukinį, nes ar 8 eurai, ar 7 - tuo metu atrodė, kad beveik tas pats, tik sutaupai kokių penkioliką minučių kelionės. Bet atsiradę stotyje pakliuvom į tokią informacinę betvarkę, kad ir likom su brangiausiais bilietais, mat italai labai nuoširdžiai svarstė, kam gi mums važiuoti traukiniu ne iki centro, kai galim truputį brangiau nuvažiuoti iki beveik centro :)

  atgal jau važiavom autobusu (7 eurai), bet kelionė truko tikrai žymiai ilgiau. O ir kol Termini stotyje radom stotelę, tai teko kelių patrulių klausti :) Na, bet čia gal mums taip pasisekė ;) tačiau apie kitų dienų patirtis ir nuotykius papasakosiu kiek vėliau. Šiandien šioje šalyje gedulas ir man norisi laikytis trumpos "internetinės rimties", nes nekyla rankos rinkti teksto apie džiaugsmą...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mes uz 4 eurus grizom i oro uosta autobusu, nors i prieki Expressu vaziavom uz 14. Juokingas man ju expresas. Stockholme turim toki, kuris vaziuoja virs 200 km/h. O sitas tas tikras tuktukas :)

  Bet siaip tavo nuotraukos nuostabios - toks jausmas, kad as kitokio Roma maciau si savaitgali :) Keista, kad abi ta pati miesta aplankem ir kitom akim ji matom :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Beje, Ryanair skrenda i kita oro uosta, jus juk i Leonardo da Vinci (Fiumicino) atskridot, ar ne?

  AtsakytiPanaikinti
 5. DaMy, ačiū už pagyrimus, labai malonu :) Kiekvienas mes turim skirtingus (pa)stebėjimo rakursus, skirtingi dalykai patraukia dėmesį ir įkrenta į širdį, tad ir nuotraukos ir prisiminimai kiekvieno skirtingi, ar ne?

  Tas jų expresas nuo ne-expreso skiriasi tik tuo, kad nestoja trijose ar keturiose tarpinėse stotelėse ir viskas. Na, dar kaina skirias :) ir galutinė atvykimo stotelė: expresas važiuoja iki Termini stoties, o ne-expresas stoja kažkur netoli piramidės.

  Ir taip, mes atskridom ir išskridom į/iš da Vincio, o Ryanair'as atskrenda į artimesnį oro uostą (kitaip nei kiti jo skrydžiai), iš kurio daug lengviau ir pigiau pasiekti miestą...

  AtsakytiPanaikinti